Yhdistyksen tarkoituksena on Kuuloliiton jäsenyhdistyksenä vaikuttaa kuulovammaisten kansalaismielipiteeseen, kehittää yhteiskuntaa sellaiseksi, joka on kuulovammaisille esteetön ja saavutettava, tukea ja rohkaista kuulovammaisia täysipainoiseen elämään ja yhteiskunnalliseen osallistumiseen, valvoa kuulovammaisten etuja, valvoa kuulovammaisten tarvitsemien apuvälineiden ja palveluiden määrää ja laatua.

Kuuloliittoon voit liittyä täältä.

Ajankohtaista

Yhdistys tapahtumia

Hyvää vuotta 2021.

Koronaviruksen leviämisen takia on  yhdistyksen toiminnot tällä hetkellä pysähdyksissä.Suunnitelmia tulevalle vuodelle  pitää päivittää ohjeistuksen  myötä.Vuosikokous pidettiin 15.3 klo 16.00 Kodin talolla Karhulassa 6jäsentä paikalla ja kaksi etänä.Jäsenkirje  lähetetty jäsenille  helmi- maaliskuun aikana.

Jäsenmaksut vuodelle 2021 säilyvät ennallaan.Uusia  jäseniä myös nuoremmista ikäryhmistä kaivataan toiminnan turvaamiseksi .

Pyrimme  käynnistämään toiminnan syyskaudella jos tilanne  ei taas pahene ja rajoituksia lisätään

Pitäkää huolta  läheisistänne ja olkaa yhteydessä heihin.Yhdessä selviämme  Muistattehan maksaa mmyös kannatusmaksut perheenjäseniltä tililli.HUOM HUOM Tulossa teatteriretki jäsenille Ruotsipyhtäälle katsomaan Ruukin Myllyn KULTAINE VASIKKA esitystä 24.7 klo14.Paikkoja rajoitetusti koronan takia.Maksu 15 e jäseniltä sis matkan esityksen ja väliaikakahvin.Ilmoitus Kymen Sanomissa 3.7 ja 7.7.Esitys toteutuu jos koronatilanne ei aiheuta muutoksia .Niistä ilmoitamme erikseen ilmoittautuneille.Ruotsinpyhtää kuuluu Uudenmaan lääniin.Myös kuulopiiri suunnittelee Ns pikkujoulua Imatralle 25.11 pitopöytä ja teatteriesitys yht 64e ja matka Imatralla.Alustavasti varattu 7 paikkaa jos  löytyy lähtijöita.Myös omaa pikkujoulua suunnitellaan tilanteen niin salliessa.KUULOAUTOKIN on mahdollisesti tulossa elokuussa Kotka-Pyhtäälle .Koronatilanne voi muuttaa suunnitelmaa siinäkin asiassa.Tulon toteutuessa ilmoitamme siitä lehdissä lähempänä   .Hyvää Kesää

 

 

 

 

Paikalla 260 vierasta ja ei kirjautuneita

Kalenteri

Heinäkuu 2021
ma ti ke to pe la su
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31